Що символізує чорна вишиванка: цікаві традиції нашого народу

Що символізує чорна вишиванка: цікаві традиції нашого народу

Вишиванка один з головних символів українського народу. Вона призвана захищати та оберігати свого володаря, стимулювати та заохочувати його до добрих справ. Що означає вишиванка чорного кольору і коли її можна одягати?


Традиційно такий національний одяг шиють з білого або сірого полотна і розшивають червоними, чорними, синіми або білими кольорами. Але можна часто побачити вишиванки чорного кольору, деякі люди їх побоюються, вважаючи символом жалоби і смутку. Чи так це насправді? 


Білий колір вишиванки є символом Бога Отця, так як саме в цьому кольорі полягає життя, чистота і енергія. Вважається, що вишиванка білого кольору приносить здоров'я та удачу своєму власнику. А ось сорочки чорного кольору – не сучасна данина моді, а теж давня українська традиція. Вишиванка чорного кольору символізує мудрість, знання і багатство! Саме чорну сорочку батько передавав своєму синові, як символ життєвого досвіду і накопичених знань. Найчастіше вишиванки такого кольору носять літні люди і це обґрунтовано, адже саме вони є  носіями знань і мудрості. Історично більш поширеними вони були на Поділлі.


Також чорні вишиванки носили під час воєнних дій. По-перше, вони мають прекрасні маскувальні властивості, а по-друге, чорні вишиванки більш практичні і не так швидко брудняться.


Чорна сорочка не несе негативної енергетики і не наділена ніякими злими смислами, її так само як і традиційні білі вишиванки, можна носити в будні і свята. Головне в вишиванці це візерунок, оберегові символи, а ось білого вона буде кольору чи чорного абсолютно не важливо, тому можете сміливо мати в своєму гардеробі обидві.

 

19/03/2020 09:46:15
0
189

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!