Про вишитий одяг - від давнини до сучасності

Про вишитий одяг - від давнини до сучасності

День вишиванки – досить молоде свято, вперше йоговідзначали в 2006 році. Але тепер десятки мільйонів українців по всьому світу вдягаютьтрадиційний одяг з вишивкою в цей день. В третій четвер травня на вулицях можнапобачити найрізноманітніші моделі, поєднання з класикою, з джинсами, зістилізованими спідницями і навіть сукні-вишиванки. Не оминуло свято і всесвітнюмережу, де проводиться багато конкурсів на кращий дизайн вишиванки, краще фото.

Вишиванка в Україні має тисячолітню історію,проте особливого значення набула лише кілька століть тому. Дівчата того часубагато вишивали, готували посаг. У скрині бідної дівчини було близько 30сорочок, наречена з сім'ї середнього достатку могла надбати 60-80 сорочок, а багата- сотню і більше. У вишивці було важливе все - від тканини і орнаменту, докольору і якості ниток. Наші предки робили все своїми руками, створюючи оберегидля родини. Вишивка символізувала сімейні традиції, любов і вірність. Заразнабагато простіше купити вишиванку, і підібрати орнамент, який буде відповідатиВашим запитам.     
Якщо вишивка зроблена червоними нитками,вона символізує любов до життя, радість, енергію сонця. Це є найпопулярнішийколір для жіночих і дитячих вишиванок.  

Синій колір – символ води, неба, захисту.Найбільш часто використовувався в дитячих і чоловічих нарядах, адже наші предкивважали, що сині нитки захищають від бід і хвороб.

Білий – колір невинності і чистоти,раніше носили тільки молоді, незаміжні дівчата. Вважалося, що біла вишиванкарятує їх від нещасть і від поганих поглядів заздрісників.

Чорному кольору надавалинайрізноманітніші значення – від родючості землі, до скорботи і смерті.

Зелений колір пов'язаний з красою, весною,молодістю. Вважається, що зелений колір допомагає в поєднанні з природнимистихіями.

Жовтий абозолотистийсимволізує пшеницю, мед, багатство і радість. Вишивки з орнаментом такихвідтінків можуть залучити в життя матеріальні блага.

Якщо ще кілька десятків років тому такий колоритможна було зустріти тільки в глибинці, зараз вишиванкою нікого не здивуєш.Навіть жителі мегаполісів надягають одяг з вишивкою на прогулянки, в офіс на щодень,на незначні заходи і авжеж на весілля. Українські мотиви в своїх колекціяхвикористовують Gucci, Valentino, Dolce & Gabbana і інші відомі моднібудинки. Зірки, як українські, так і західні, також досить часто використовуютьвишиванки в своїх образах, сміливо комбінуючи їх з елементами європейськогостилю.

До слова, вперше так одягатися почав Іван Франко- сучасники згадують, що він постійно поєднував звичайний костюм і сорочки звишивкою. Цей елемент легко увійшов в сучасний гардероб через свою красу,різноманіття. Вишивка може бути як яскравою і тою, що привертає увагу, так істриманою, однотонною, елегантною.

Що надіти з вишиванкою? Сьогодні вишиванка будеактуальною як на святах, так і в повсякденному житті. Популярними є якпоєднання європейського та українського стилю, так і повністю традиційнікостюми.

- Найпростіше поєднання - джинси. Воно вже трохиприїлося, але ви точно не прогадаєте. Краще, звичайно, вибирати сірі або чорніджинси, вони не будуть відтягувати на себе увагу від вишиванки. До такогоспособу можна купити кросівки з елементами вишивки або просто непомітноговідтінку. Підійде на прогулянку, сімейне свято або навіть для параду вишиванок!

- Спідниця-міді або спідниця в підлогу - чудовапара до вишитої сорочки. Цей образ підкреслить жіночність, а якщо доповнитиспідницю вишитим поясом, то ви створите стрункий, привабливий силует.Стандартне рішення для взуття - купити жіночі туфлі, бажано червоного кольоруабо будь-якого іншого в залежності від акцентного кольору на вишивці. Такожвідмінне рішення - бежеві туфлі або чорні, вони впишуться в будь-який наряд.

- Футболка-вишиванка або сукня-вишиванка доколіна - відмінне рішення для літа і не варто перевантажувати образ великоюкількістю аксесуарів. Відмінно підійдуть човники, босоніжки такожуніверсального кольору - Ви зможете надіти їх не тільки з сукнею, а й підбудь-який інший наряд.

А взагалі, носіть вишиванку будь-де і будь з чимв своє задоволення!

21/11/2019 12:33:42
0
192

Коментарі:

Увага: HTML символи заборонені!