Етнічний стиль один з найбільш багатогранних, строкатих і помітних. Для багатьох етно не просто модна тенденція, а спосіб виразити себе і свій світогляд, відчути культуру іншого народу або ж підкреслити любов до свого. Романтичні і розкішні етномотиви регулярно з'являються в колекціях українських і зарубіжних дизайнерів.
Складно уявити більш легкий, барвистий і самобутній стиль, ніж етнічний. Такий одяг відображає багатовікову культуру і традиції різних народів. Будь-який одяг з використанням національного вбрання або мотивів вже вважається етнічним.
Перед тим, як гордо зійти на модний олімп, етно стиль зародився в середовищі хіпі, яка наслідувала народам Стародавнього Сходу, марокканцям, американським індіанцям, циганам. У своїх образах вони використовували величезну кількість яскравих аксесуарів з натуральних матеріалів і одяг зі строкатими візерунками. Індійські мокасини, мексиканські пончо, марокканські туніки, квітчасті циганські спідниці, аксесуари з бісеру разом створювали яскравий, вільний і незвичайний образ, який був не лише зручним, але і відображав світогляд представників субкультури. У свою чергу модельєри зі світовим ім'ям черпали натхнення в новинках вуличного стилю. Одним з перших до етно стилю звернувся Ів Сен-Лоран. Колекція модельєра викликала серйозну критику з боку вищого суспільства, колег по цеху і преси. Але через деякий час його колекції з елементами етно стилю отримали високу оцінку.
Одним з головних прихильників і популяризаторів етнічних мотивів на подіумі став Кензо Такада. Японський модельєр і дизайнер об'єднав Захід і Схід і розбавив манірну і сувору, на його думку, усталену французьку моду екзотичними віяннями своєї рідної культури. Кензо рішуче перевертав класичні підвалини з ніг на голову: натуральна бавовна замість популярного нейлону, костюми з клаптиків замість однотонних тканин. Кензо був не самотній у своєму бажанні струснути і оновити одяг на паризьких вулицях: скоро його приклад наслідували Йоджі Ямамото, Готьє, Соня Рікель. Сьогодні модний будинок продовжує радувати любителів народного стилю, розбурхувати і хвилювати.
У народному стилі перевага віддається тканинам з натуральних волокон. Найчастіше вбрання шиють з бавовни, вовни, шовку, льону, натуральної шкіри. Особливу увагу приділяють матеріалами, які імітують старовинні методи їх виготовлення. Одяг оздоблюють національними орнаментами того чи іншого народу: вишивкою, бісером або перлами, різного роду аплікаціями, мозаїкою. Щоб народний одяг виглядав гармонійно, під костюм підбирають аксесуари та взуття відповідного фасону з повторюваними елементами.
Народний одяг створюють, щоб носити його було максимально комфортно. Це довгі широкі спідниці, пончо, брюки розкльошеного крою.
Щоб виглядати унікально, зовсім не обов'язково з ніг до голови вбиратися в народний одяг, можна додати кілька деталей і вони перетворять звичайний образ в сміливий і незабутній. Етнічні мотиви можуть оживити будь-який образ головне знати міру. Замшева, полотняна сумка з вишивкою, китицями вигідно доповнить ваш етно образ.
Раптом і у вас в шафі лежать речі в унікальному стилі, які раніше здавалися старомодними і нецікавими:)
Написати коментар